پیام رییس دانشگاه تبریز به مناسبت آغاز سال تحصیلی

۰۱ مهر ۱۳۹۱ | ۱۴:۱۳ کد : ۲۸۳۵ اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۲۵۰
رییس دانشگاه تبریز به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید با صدور پیامی به استادان ، دانشجویان و کارکنان مسئولیت دانشگاهیان در شرایط جدید را دو چندان دانست.
پیام رییس دانشگاه تبریز به مناسبت آغاز سال تحصیلی
 

رییس دانشگاه تبریز به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید با صدور پیامی به استادان ، دانشجویان و کارکنان مسئولیت دانشگاهیان در شرایط جدید را دو چندان دانست.
متن پیام
 دکتر پرویز آژیده، رییس دانشگاه تبریز بدین شرح است:

گرمای تابستان که رخ در نقاب می کشد، طلیعه مهر مهربان جلوه گری می آغازد و کتاب یار دیرین خِردورزان، سلطان حلقه اصحاب علم و معرفت می شود و طالبان علم و آگاهی با الهام از وحی ازلی، سنت نبوی و سیره علوی راه دانش فرا می جویند و دوری از دامان خانواده را برخود هموار می سازند؛ زیرا این کلام پیامبر اعظم را به گوش جان نیوشیده اند که «اطلبوا العلم ولو بالصین».
شرایط امسال، مسئولیتی دو چندان بر شانه های طالبان طریق دانایی نهاده است؛ زیرا حریم پاک مصطفوی به تهمت و توهین معاندان جریحه دار گشته است و بر ماست که عَلَم علم مان تا ثریا پرواز کند ؛ الحمد الله و المنه با رهبری های داهیانۀ مقام عظمای ولایت، این طلیعه آغاز شده و گفتمان علمی، گفتمان غالب جامعه گشته است.
دانشگاهیان ایران در این راه، خون شهدای جهاد علم و فناوری را چونان چراغ راه و مشعل هدایت در پیش رو دارند و هر تلاشی در این راه حراست از آرمان های شهدایی همچون دکتر علی محمدی، داریوش رضایی نژاد، مجید شهریاری و احمدی روشن هاست و دِین ماست که با بصیرت، وظیفه تاریخی خویش را در مقابل دین و میهن ادا نماییم و با همت و کار مضاعف،و تولید علم از سرمایه های مادی و معنوی کشور پاسداری نماییم.
اما سخنی نیز با دانشجویان جوان و مومن به ویژه دانشجویان جدیدالورود دارم. شما قدم در دانشگاهی نهاده اید که مزین به عنوان
 مشهد الشهدای دانشگاه های ایران و از استوانه های آموزش عالی کشور است و تاریخ پر طمطراق آن دانشمندانی والا و عالمانی فاضل را به خود دیده که نامشان بر تارک افتخارات علمی ایران می درخشد و اینک نیز اساتیدی در آن حضور دارند که از زنده نامان روزگار و از چهره های ماندگار ایران زمین اند و بر شماست که از خرمنِ خردِ آنان توشۀ راه بیاندوزید و تا توان دارید بیاموزید.
مدیریت دانشگاه نیز با تمام توان و با فراهم کردن محیطی امن و آرام و همه شرایط و لوازم پژوهش و آموزش، پشتیبان شما خواهد بود و اگر همگان بر وظیفه ملی و دینی خود عمل نماییم و از اوقات خود بهترین بهره را بجوییم، قله های پیشرفت و توسعه مکشوف ملت ایران خواهد شد.
در خاتمه ضمن تبریک سال تحصیلی
 جدید ، با مصیبت دیدگان از زلزله تآسف بار استان همدردی نموده و اعلام می دارد دانشگاه با تمام ظرفیت در خدمت هم استانی ها خواهد بود.
   

                                                                                             دکتر پرویز آژیده
                                                                                          رییس دانشگاه تبریز

 


نظر شما :